
A Kaposvári Bábszíntér Vitéz László című vásári bábjátéka pörgős cselekményű, életvidám, szórakoztató és egyben tanulságos történet, amely a jó győzelmével ér véget. S abban, hogy a végén minden a helyére kerül, nagy szerepe van a főhőst buzdító aprónépnek.
A bábszínházhoz szükséges feltételek - közönség, bábok, bábos és történet - biztosítva vannak, kezdődhet az előadás - állapította meg Pályi János bábszínész. Igen ám, de a főszereplő Vitéz László éppen szundikált, s esze ágában sem volt felkelni, hiába ébresztgette szép szóval a bábos. Végül a gyerekek kérésére bújt elő. Alig váltott néhány szót a közönséggel, megjelent a rémült molnár, az elátkozott malomról mesélt, és Vitéz László segítségét kérte. A piros sapkás, vidám fickó, ezúttal sem hazudtolta meg nevét, vitézül megküzdött a malmot megszálló három ördöggel, egy szellemmel, s még a halált is jól elagyabugyálta a palacsintasütővel. A főhős a végén elárulta, hogy a molnár által felajánlott jutalomnál sokkal többet jelent számára a szívből jövő elismerés, a taps.
Pályi János, Blattner-díjas bábszínész, aki számos magyarországi és nemzetközi fesztiválon gyűjtött be szakmai díjat, emlékeztette a jelenlévőket, hogy Vitéz László hagyományának őrzője három generáció óta a Kemény-család, a legutóbbi évtizedekben Kemény Henrik, és hogy az előadás rendezője, a Blattner-díjas Kovács Ildikó Sepsiszentgyörgyön született.
Oldal megjelenítése: 945